Türkiye'nin yemyeşil dağları, harika plajları, el değmemiş doğal güzellikleri ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış tarihi size doğanın huzurunu yakından deneyimlemek için mükemmel bir fırsat sunuyor. İsterseniz bolca yürüyüş yapabileceğiniz ya da denizin tadını çıkarabileceğiniz kamp alanlarında isterseniz yemyeşil ve temiz havası ile ormanlık bir alanda kamp yapabilirsiniz. İster karavanınızda isterseniz çadırınızda beğeni ve bütçenize göre çok çeşitli şekilde doğa ile içi içe tatil keyfi için Türkiye’nin dingin ve sakin kamp alanlarını sizin için derledik.

                                                    

Kelebekler Vadisi/Fethiye
Adını içerisinde barındırdığı 105 kelebek türünden alan Kelebekler Vadisi, deniz kıyısındaki plajı ve koruma altında olan tabiat örtüsü ile görülmeye ve keşfetmeye değer bir yer. İster çadırınızda isterseniz bungalov evlerde konaklamanız mümkün.

 

Hızır Kampı/Edremit
Kaz Dağları, Zeytinli Deresi ile birlikte Kazdağı Milli Park’ına yürüyüş mesafesinde doğa dostu bir kamp alanında vakit geçirmek için güzel bir alternatif sunuyor. Zeytinli Çayı’nda yüzmek ve Kaz Dağları’nın tertemiz havasında yürüyüş yaparak hoşça vakit geçirebilirsiniz. 

                                              

Delikli Koy Kamp Alanı/İzmir
İzmir’den yaklaşık üç saat uzaklıkta olan bu koy Alaçatı ve Ovacık arasında yer alıyor. Eşsiz manzaraya ve sakinliğe sahip. Bu yönüyle kalabalık turistik rotalardan uzakta hem denizde yüzmek ve güneşlenmek için hem de piknik yapabilmek için çok güzel bir alternatif. 

Salda Gölü Kamp Alanı/Burdur
Salda Gölü Türkiye’nin en derin göllerinden olmasının yanı sıra benzersiz doğal ortamı ile tatilcileri büyülemektedir. Salda Gölü turkuaz rengiyle muhteşem bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra birinci derece sit alanı olması sebebiyle doğal güzellikleri bozulmadan kalabilmiş. Fotoğraf tutkunlarını ve Salda Gölü’nde yüzme deneyimini yaşamak isteyenler için çok cazip. 

 

Çamlıhemşin/Rize 
Karadeniz’in yemyeşil doğası, tertemiz havası ve mükemmel manzarası eşliğinde kamp alanlarına sahip. Çamlıhemşin’in %80'i ormanla kaplıdır, yaz aylarında dahi oldukça serin olacaktır. Hazırlıklı gitmekte fayda var. Bölgenin kendine has yemeklerini de tatmak için de burada kamp yapmak güzel bir fırsat olacaktır. Bölgede yürüyüş rotalarını gezerek diğer yaylaları da keşfetmek de mümkün. 

 

Tohma Kanyonu Kamp Alanı/Malatya
Doğa tutkunlarının oldukça seveceği bir yer olan Tohma Kanyonu’nda tırmanış, rafting, doğa yürüyüşü yapmak mümkündür. Ayrıca fotoğrafçılık için harika manzaralar sunmaktadır. Belediye tarafından korunan kamp alanında aileniz ile birlikte güvenle kamp kurmanız mümkündür.

 

Hıdırnebi Kamp Alanı/Trabzon
Hem yeşillikler içerisinde hem de yamaç kenarında muhteşem manzarasıyla Hıdırnebi benzersiz bir kamp keyfi yaşatacaktır. 1600 metre rakımıyla yazın yemyeşil ve temiz havayla bütünleşirken kışın kartpostallık fotoğraflar çekeceğiniz manzaralar sunuyor. Hem kamp yapabileceğiniz hem de konaklayabileceğiniz yerler mevcut.

                                                  

Boraboy Gölü Kamp Alanı/Amasya
Aynalı Göl olarak da bilinen Boraboy gölü etrafında ücret karşılığında kamp kurmak mümkündür. Göl kenarında piknik yapmak, bisiklet sürmek, doğa yürüyüşüne çıkmak için oldukça elverişlidir. Boraboy tabiat parkı ve gölü doğa fotoğrafçılarının da oldukça ilgisini çekmektedir.

 

Saroz Körfezi/Edirne
Çanakkale ve Edirne’nin ilçeleri arasında yer alan Saroz Körfezi Dünya’da kendi kendini temizleyen nadir körfezlerden biridir. Saroz Körfezi yakınlarında büyük yerleşim yeri ve sanayi işletmelerinin bulunmaması nedeniyle hem deniz hem de yerleşim yerleri büyük oranda doğallığını korumaktadır. Körfez mercan kayalıkları, temiz denizi ve canlı çeşitliliği ile oldukça rağbet görmektedir. Hem denizinde yüzmek, balık tutmak, temiz havasında dinlenmek hem de civar köyleri keşfetmek için Saroz Körfezi harika bir seçim olabilir.

                        

Köprülü Kanyon Milli Parkı/Antalya
Üzerinde bulunan antik taş köprü nedeniyle bu ismi alan Köprülü Kanyon dört yüz metre civarında bir uzunluğa sahiptir. Etrafını çam, sedir ve servi ağaçları süslemektedir. Zeus ve Artemis tapınaklarının kalıntılarına rastlayacağınız veya nehirde heyecan verici bir rafting gezisine katılabileceğiniz bu mekânda kamp yapmak tarih ve doğa ile içi içe zaman geçirmenizi sağlayacaktır. 

                                     

Yedigöller Milli Parkı/Bolu
Yedigöller etrafını renk cümbüşü bir doğanın sardığı yedi küçük gölden ismini alan Bolu’nun muhteşem kamp alanlarından biridir. Yedigöller meşe, kızılağaç, çam ve fındık ağaçlarıyla dolu, yemyeşil güzel bir ormanla çevrilidir. Bu doğal ortamda kamp yapmak ve doğada dinlenmek dışında, ziyaretçiler ayrıca bir kaplıcaya girebilir, yürüyüşe çıkabilir ve balık tutabilir.
Türkiye’nin çok çeşitli olan tabii özellikleri, deniz, göl ya da nehirleri, dağ, kanyon, kır ya da yaylaları, dört mevsimi yaşayabileceğiniz iklimi nedeniyle istediğiniz mevsimde ister yeşil sakin bir göl kenarında isterseniz serin yaylalarda olsun muhteşem deneyimler eşliğinde kamp keyfini yaşamanız için sizi bekliyor.