Ehliyetinizi aldınız, gerekli bütçeyi de tamamladınız ve sonunda bir araç sahibi oldunuz. Aracı aldıktan sonra ilk iş olarak zorunlu trafik sigortasını yaptırdınız. Zorunlu trafik sigortası devletin araç sahiplerini zorunlu tuttuğu bir mecburiyet olmasına rağmen bu konudaki detayları bilmek istenmeyen kaza durumlarında hayat kurtaracaktır. 

 

Öncelikle bu konuda en çok karıştırılan konulardan birisi zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortasıdır. Kasko ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. İlk olarak kasko sigortasının zorunlu olmadığını söylememiz gerekir. Ancak trafik sigortası zorunludur ve yaptırılmaması durumunda ceza bedeli vardır.

 

Peki kaza sonrasında trafik sigortası aracımdaki hasarı karşılar mı?

 

Zorunlu trafik sigortası ile kasko sigortasının ayrıştığı nokta tam olarak da burasıdır. Zorunlu trafik sigortası kaza durumundaki karşıdaki aracın masraflarını karşılarken kasko sigortası kendi aracınızdaki hasarı karşılamak için yaptırılır.

 

Zorunlu trafik sigortası ya da kasko sigortası için uygun tekliflere buradan göz atabilir, hızlı bir şekilde sigortanızı yaptırabilirsiniz.

 

Kazasız sürüşler dileriz.