Anasayfa / Özel Dersler / Motosiklet Sürüş Teknikleri / İSTANBUL

Motosiklet Sürüş Teknikleri / İSTANBUL


  • Kategori: Motosiklet
  • Şehir: İSTANBUL
  • İlçe: ATAŞEHİR
  • Eğitim Süresi: 2 saat
  • Eğitim Aracı: Palio
  • Fiyat: 200.00₺

Resimler

Açıklama

Seviye 1 Eğitimi, teorik eğitim, YSRS, yani güvenli sürüş bilimi sunumu ile başlar. Durumun algılanması, karar verilmesi ve harekete geçilmesi gibi sürüş sırasında dikkat edilmesi gereken eylemleri vurgular. Motosiklet dünyasına doğru ve bilinçli bir başlangıç yapmak isteyen kullanıcı adaylarına yönelik vitesli araçlar ile yapılan temel seviye eğitimidir. SEVİYE 1 eğitimleri Yamaha YBR-125 ile verilmektedir.

GÜNLÜK KONTROLLER NELERDİR ?

Motosikletin önemli bir parçasında ya da sisteminde sorun olmaması ve kazaya neden olabilecek tehlikeli durumları ortadan kaldırmak, sorunsuz ve güvenli sürüşler yapabilmek adına motosikleti düzenli olarak kontrol etme alışkanlığını kazanmaktır (Yakıt, yağ, tekerlekler, zincir, motor, frenler, debriyaj, akü ve far, stop lambası ve sinyaller gibi elektrik aksamının kontrol edilmesi).


MOTOSİKLETİ TANIMA / KULLANABİLME NE DEMEKTİR?

Güvenli bir sürüşün en önemli noktalarından biri de motor çalışmıyor iken motosikleti tanıyıp kullanabilmektir (Motosikleti dengede tutabilmek, rahatlıkla motosiklete binip inebilmek, kolay bir şekilde ileri-geri hareket ettirebilmek, motosikleti doğru bir şekilde orta ya da yan sehpaya alıp orta ya da yan sehpadan rahatlıkla indirebilmek) gibi.

SÜRÜŞ POZİSYONU NEDEN ÖNEMLİDİR?

Motosiklet, sürücü ile motorun bir bütün olarak çalıştığı ve bu ikisi arasında iyi bir denge kurulması gereken bir araçtır. Bu sebeple, sürüş pozisyonu önemlidir. Sürüş pozisyonunu 2 şekilde ele alabiliriz: Doğru binme / doğru inme ve doğru sürüş